Top menu

Aktualności

Szkolenie - Prawo do grobu. Lublin 22.11.2017

W Lubelskim Hotelu Campanile w dniu 22 listopada 2017 r. odbyło się szkolenie z Prawa do grobu w którym wzięło udział piętnaście osób.

Szkolenie - Prawo do grobu. Olsztyn 20.11.2017

W Olsztyńskim Hotelu Wileńskim w dniu 20 listopada 2017 r. odbyło się szkolenie z Prawa do grobu w którym wzięło udział siedemnaście osób

Szkolenie - Prawo do grobu

Szkolenia z "Prawa do grobu" zaplanowane w Olsztynie w dniu 20.11.2017 r i Lublinie w dniu 22.11.2017 r odbędą się w planowanych miejscach.
Szkolenie zaplanowane w dniu 21.11.2017 r w Białymstoku nie odbędzie się z uwagi na zgłosznie się zbyt małej ilości osób.

FUNERAL FORUM

Pierwsza edycja Funeral Forum zorganizowana w dniach 9-10.11.2017r spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nowatorskie podejście, inspirujące tematy przyciągnęły przedstawicieli zakładów pogrzebowych i krematoriów, zarządców cmentarzy oraz producentów produktów funeralnych.

Międzynarodowa Konferencja Państw Pogrzebowej Grupy Wyszehradzkiej

W dniu 3 listopada 2017 r. w trakcie Targów Pogrzebowych w Czeskim mieście Lysá nad Labem odbyła się Konferencja Państw Pogrzebowej Grupy Wyszehradzkiej V4 – 100 lat kremacji.

Prezentacja Volkswagenów pod Patronatem Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

W imieniu własnym jak i Centrum Flotowego CARSED zapraszam na pokaz Volkswagenów w zabudowie funeralnej renomowanej firmy BAUTEX. Patronat Honorowy nad wydzarzeniem objęło Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe. Prezentacja odbędzie się dnia 15 listopada br. w godz. 10.00 - 17.00 w Salonie przy ul. Łopuszańskiej 72 w Warszawie.

Zapraszamy na szkolenia z prawa do grobu

Tym razem z pięcioma jednodniowymi szkoleniami odwiedzimy wschodnią i południową cześć Polski. Prawo do Grobu - dalej budzi wiele wątpliwości, ks. dr hab. Aleksander Sobczak specjalista w tej dziedzinie postara się wyjaśnić zawiłości tej tematyki.

Łąki pamięci wciąż nielegalne

Mijają właśnie dwa lata, od kiedy minister zdrowia powołał zespół do spraw opracowania projektu ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Ta wciąż obowiązująca w Polsce od 1959 r. stawia nasz kraj na cywilizacyjnym szarym końcu Europy. 

Zmiana terminu Konferencji " Wielokulturowość w obyczajach pogrzebowych "

Z przyczyn nie leżących po stronie organizatora zaplanowana w Kaliszu w dniach 5-7.10.2017 r. Konferencja " Wielokulturowość w obyczajach pogrzebowych " nie odbędzie się. Kolejny termin Konferencji o tej samej tematyce planujemy w drugiej połowie 2018 roku. 
Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Będzie nowa ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych

Ministerstwo Zdrowia, a w praktyce Główny Inspektorat Sanitarny (GIS), przygotowało zmiany w ustawie o cmentarzach i pochówku zmarłych.

Prezes Krzysztof Wolicki wypowiada się dla Wirtualnej Polski