2006.11.24-25 III. Targi Funeralne Memento 2006

III. Targi Funeralne Memento 2006, które odbyły się w dniach 24-25 listopada 2006r. w Warszawie, miały najbardziej międzynarodowy charakter spośród wszystkich wystaw pogrzebowych odbywających się w naszym kraju. Wprawdzie - w przeciwieństwie do innych targów branżowych – nie mają w nazwie przymiotnika „międzynarodowe”, ale – jako jedyna krajowa wystawa pogrzebowa – pobiły rekord frekwencji pod względem ilości wystawców i gości z zagranicy.  Integracja z UE, dogodne położenie Warszawy na mapie międzynarodowych europejskich targów funeralnych oraz sprawna organizacja sprawiły, że warszawskie targi zyskały nareszcie rangę, na jaką zasługują. Można spodziewać się, że IV edycja TF Memento – która odbędzie się w Warszawie w dniach 22-23 listopada 2008 roku – umocni pozycję Warszawy w kalendarzu europejskich imprez wystawowych o profilu pogrzebowym.

Dwudniowa wystawa, zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych – odbyła się tradycyjnie w Warszawskim Centrum EXPO XXI  i zgromadziła 54 wystawców branżowych (oraz 4 spoza sektora funeralnego) z Polski, Czech, Niemiec, Szwecji i Włoch.

Wystawę mającą charakter zamknięty, odwiedziło ok. 1500 przedsiębiorców pogrzebowych  i administratorów cmentarzy z kraju, a także z Belgii, Chin, Chorwacji, Czech, Finlandii, Holandii, Irlandii, Litwy, Mongolii, Niemiec, Pakistanu, Rosji, Serbii, Ukrainy, Szwecji, Węgier. Zagranicznych gości obsługiwało – w imieniu organizatora – siedmioro tłumaczy.