Top menu

Krzysztof Wolicki o branży funeralnej i nowych pomysłach na pogrzeb

W numerze 44/2020 POLITYKI z dnia 27.10.2020 r ukazał się obszerny wywiad red. Juliusza Ćwielucha z Krzysztofem Wolicki, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, o nowych obyczajach funeralnych w czasie pandemii - "Jeszcze nie było tak smutnych pogrzebów"

JULIUSZ ĆWIELUCH: – Pójdzie pan na cmentarz 1 listopada?
KRZYSZTOF WOLICKI: – Nie. Nie mam zamiaru pomagać pandemii. Pojadę w tygodniu. Na spokojnie, w jakiś ładniejszy dzień. Starsi przedstawiciele rodziny bardzo się buntowali na taką decyzję. Ostatecznie ich też udało się przekonać, że to nie ma sensu.

Link do art.

28.10.2020r.

Zwracamy się do Państwa z APELEM

Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zwraca się do Wszystkich z APELEM, by w tym roku wyjątkowo w dniu 1 listopada zrezygnować z masowych odwiedzin grobów swych Bliskich.

12.10.2020 r.

Wirtualny Cmentarz

Wywiad z Darkiem Pałęckim, członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, twórcą Wirtualnego Cmentarza. W 2005 roku rozpoczął prace nad wykorzystaniem Internetu w dziedzinie funeralnej Powstały dwa portale. Pierwszy "Cmentarze Świata"  dedykowany architekturze i sztuce nagrobnej cmentarzy oraz "Wirtualny Cmentarz" Portal pełniący rolę cmentarza w wirtualnym świecie.

28.09.2020 r.

Odbyte szkolenie „Likwidacja grobu”

Z zachowaniem reżimu sanitarnego w dniu 25 września br odbyło się w łódzkim Hotelu NOVOTEL przy Al. Piłsudskiego 11A szkolenie: „Likwidacja grobu” Prawnik radzi. – Było ono dedykowane dla zarządców i administratorów cmentarzy, zarówno komunalnych jak i wyznaniowych, a także osób z urzędów miast i gmin sprawujących nadzór nad funkcjonowaniem cmentarzy.

Zrozumieć COVID-19. Opracowanie Zespołu ds. COVID -19 przy prezesie PAN

W raporcie który ukazał się w dniu 16.09.2020 r. opracowanym przez naukowców zespołu ds. COVID-19 przy prezesie PAN podano informacje o aktualnym stanie wiedzy na temat koronawirusa, prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym, ale też rekomendacje dla obywateli i instytucji.

"Likwidacja grobu" - Prawnik radzi

Zapraszamy na szkolenie „Likwidacja grobu” – Prawnik radzi, które odbędzie się w dniu 25 września 2020 r. w Sali Konferencyjnej Hotelu „NOVOTEL” w Łodzi przy Al. Piłsudskiego 11A

Likwidacja numeru faksu

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego informuje, że z dniem 25 sierpnia 2020 r. z uwagi na znikome zainteresowanie wykorzystaniem faksu do przesyłania dokumentów (w latach 2019 – 2020 otrzymaliśmy jeden dokument) zostaje on zlikwidowany.

Ozanatory dla branży funeralnej

Ozonowanie skuteczna i ekologiczna metoda dezynfekcji pomieszczeń, środków transportu w zwalczaniu SARS-CoV-2 i nie tylko.