Top menu

Omówią przyszłość branży na NECROEXPO 2022

Czy mnogość organizacji branżowych służy poprawie całej branży, czy jak niektórzy mówią zaspokojeniu własnych ambicji czy też własnych interesów? To temat spotkania, które odbędzie się 3 czerwca, w Sali G Targów Kielce, podczas targów NECROEXPO 2022. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wolicki – Redaktor Naczelny magazynu MEMENTO - prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.

Zapraszamy wszystkich którym na sercu leży dobro branży funeralnej na spotkanie. Wymieńmy się poglądami w którą stronę iść? Czy razem, tworząc jedną silną organizację, czy tak, jak na chwilę obecną, osobno, ale np. tworząc wspólny front działania?

Prowadzący, Krzysztof Wolicki opisuje spotkanie, jako rozmowę na temat przyszłości branży: „Jeżeli razem proponuję powrócić do idei Witolda Skrzydlewskiego byłego prezesa Polskiej Izby Pogrzebowej stworzenia w strukturach organizacji departamentów (np. prywatnych firm pogrzebowych, miejskich firm pogrzebowych, zarządców cmentarzy, producentów i dystrybutorów akcesoriów funeralnych, właścicieli i zarządców krematoriów) z zastrzeżeniem, że do władz organizacji obligatoryjnie wchodzi szef danego departamentu a prezesa organizacji wybiera walne zgromadzenie. Takie rozwiązanie moim zdaniem da możliwość udziału i głosu każdej z grup zawodowych. Proponuję aby była to Izba Gospodarcza ale już bez wielkich zadęć w nazwie typu „Polska” „Narodowa”. Proponuję nazwę Funeralna Izba Gospodarcza”.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 3 czerwca, 15.00, Sala G3 w hali G, Targi NECROEXPO - Kielce ul. Zakładowa 1