Top menu

Polak, Marek Cichewicz prezydentem FIAT-IFTA

Polak,  Marek Cichewicz prezydentem FIAT-IFTA, największej międzynarodowej organizacji branży pogrzebowej. 23 czerwca 2021 r. podczas konferencji online odbywającej się w Yokohamie (Japonia) Marek Cichewicz, współwłaściciel i CEO firmy BONGO Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe, objął stanowisko prezydenta Światowej Organizacji Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA. Marek Cichewicz jest pierwszym Polakiem w Zarządzie FIAT-IFTA, jednocześnie najmłodszym prezydentem w historii tego światowego gremium. Będzie pełnił funkcję przez 3 lata.

Marek Cichewicz od ponad 14 lat kreuje nową jakość branży pogrzebowej w Polsce. Od 2007 roku zarządza firmą BONGO Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe (▶️ www.bongo.com.pl ), należącą do Grupy Klepsydra, wyspecjalizowaną w świadczeniu najwyższej jakości usług transportu ciał osób zmarłych za granicą. Firma jako jedna z niewielu na rynku posiada certyfikat ISO 9001:2015 i może się pochwalić dziesiątkami tysięcy wykonywanych usług pogrzebowych na całym świecie (w ponad 85 krajach).

Nowy prezes FIAT-IFTA z pasją i zaangażowaniem wspiera również rozwój startupu eKlepsydra (▶️ www.eklepsydra.pl ) oferującego system do generowania elektronicznych nekrologów. Z rozwiązania korzysta już ponad 190 firm pogrzebowych z całej Polski i setki tysięcy użytkowników z całego świata.

Jest także udziałowcem Spółki Centrum Pogrzebowe, która w latach 2016-2020 zrealizowała budowę krematorium, domu pogrzebowego oraz nowej nekropolii w Podgórkach Tynieckich (▶️ www.cmentarzkrakow.pl ) w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z Miastem Kraków. To pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, której wartość szacowana jest na 24,5 mln złotych.

Przez dwie kadencje (w latach 2011-2019) pełnił również funkcję wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, najstarszej organizacji pogrzebowej w Polsce.

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Zarządzania ze specjalizacją Informatyka w Zarządzaniu.

Marek Cichewicz jest związany z organizacją FIAT-IFTA od roku 2007. Od roku 2014 pełnił funkcję wiceprezydenta tej organizacji. Dzięki jego staraniom powstała nieformalna Wyszehradzka Grupa Pogrzebowa V4 zrzeszająca polskie, czeskie, słowackie i węgierskie stowarzyszenia pogrzebowe, a do struktur FIAT-IFTA dołączyli członkowie narodowi z Łotwy, Litwy i Estonii.

Sprawując funkcję prezydenta FIAT-IFTA zamierza rozwijać współpracę z UNESCO w zakresie ocalenia światowego dziedzictwa funeralnego oraz Program Praktyk oparty na wymianie wiedzy między profesjonalistami z całego świata. Organizacja ma być bardziej widoczna w internecie i proaktywna w realizacji branżowego międzynarodowego networkingu.

*