Top menu

Prośba o wsparcie produkcji filmu

Prośba o wsparcie finansowe produkcji filmu "OSTATNIE TABU"  w załączeniu LIST INTENCYJNY (tekst i skan listu z namiarami na reżysera)

 LIST INTENCYJNY

Studio Filmowe TAK przygotowuje się obecnie do produkcji filmu dokumentalnego „OSTATNIE TABU” w reżyserii Andrzeja Titkowa. Jest to niezwykle ambitny projekt opowiadający o historii i współczesności polskiej branży funeralnej, począwszy od 1945 roku do dnia dzisiejszego. Jest to zarazem projekt całkowicie nowatorski,  ponieważ temat ten nigdy dotąd nie był podejmowany w filmie.

Film „OSTATNIE TABU”  otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na rozwój projektu. Te środki pozwolą na przeprowadzenie dokumentacji, która potrzebna jest do napisania scenariusza oraz realizację trailera, który będzie pomocny w poszukiwaniu dalszych funduszy koniecznych do produkcji filmu.

Film „Ostatnie Tabu” będzie miał stosunkowo wysoki budżet, co wynika z jego założeń formalnych.  Chcę, by miał on bogatą warstwę wizualną składającą się z wielu elementów, w tym także z filmowych materiałów archiwalnych, które są niezwykle drogie. Koszty filmu zwiększa także konieczność realizacji zdjęć praktycznie w całej Polsce. W celu wyprodukowania tego filmu konieczne jest zatem zdobywanie funduszy z różnych źródeł. Bardzo liczymy na zaangażowanie przedstawicieli branży funeralnej. Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zadeklarowało pełne wsparcie merytoryczne a Redakcja DF MEMENTO nieodpłatne wykorzystanie materiałów zawartych w Przeglądzie Funeralnym, Miesięczniku i Dwumiesięczniku MEMENTO.

Studio Filmowe TAK apeluje do wszystkich osób zainteresowanych powstaniem tego filmu, by przyczynili się do tego poprzez dotacje finansowe. Ta darowizna na rzecz filmu „Ostatnie Tabu” może następnie zostać odpisana od podatku dochodowego. Studio Filmowe TAK zapewnia jednocześnie, że wszyscy darczyńcy zostaną uhonorowani. Ich nazwiska, nazwy firm i ich loga zostaną umieszczone w napisach końcowych filmu, a oni sami dostaną płyty DVD z filmem oraz zostaną zaproszeni na uroczystą premierę, podczas której zostaną im wręczone okolicznościowe statuetki wraz z podziękowaniem.

Dane do wpłat: 
Studio Filmowe TAK 
ul. lwicka 8a/12 
00-735 Warszawa 
Konto PKO BP S.A. 06 1020 1156 0000 7302 0009 5794 
Tytuł wpłaty: Darowizna „OSTATNIE TABU”

Z góry dziękuję za Państwa

zaangażowanie w powstanie filmu

Andrzej Titkow

Studio Filmowe TAK 
ul. lwicka 8a/12, 00-735 Warszawa 
tel./fax: 22 841 07 81,tel. kom.:+48 605 965 294 
e-mail: andrzejtitkow@wp.pl 
NIP 951 106 87 65